Esenyurt’ta geçen yıl açtıkları yeni şubelerine iki plazma makinesi eklediklerini ve 10 kişilik yeni istihdam sağladıklarını söyleyen Doğan Metal Müdürü Mustafa Doğan, bu yıl üç lazer ve iki punch makinesi yatırımı yapacaklarını açıkladı.

Çelik servis merkezlerinde sacı işleyerek yarı mamul haline getirip satışını ve ücretsiz nakliye hizmetini gerçekleştirdiklerini belirten Doğan Metal Müdürü Mustafa Doğan, yeni makine yatırımına hazırlandıklarını ifade etti. Bu yıl haziran-temmuz aylarında gerçekleştirmeyi planladıkları bu yatırımla üç lazer ve iki punch makinesi alacaklarını vurgulayan Doğan, yatırımlarının toplam maliyetinin 750 bin Euro olacağını kaydetti. Ayrıca geçen yıl Esenyurt’ta yeni şube açtıklarını ve iki plazma makinesi eklediklerini aktaran Doğan, bu yatırım paralelinde 10 yeni personel alımı gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Doğan Metal’in geçmişinin 1980 yılında kurulan Doğan Tanker firmasına kadar uzandığını anlatan Mustafa Doğan, firmanın ticari hayatına 1980 yılında akaryakıt tankerleri, yer altı ve yer üstü içme suyu tankları, akaryakıt ve fuel oil depoları imâlatı yaparak başladığını dile getirdi. 2000 yılına kadar imâlat işini sürdüren Doğan Tanker’in, o dönemde yaşanan ekonomik krizle birlikte sektör değiştirmeye karar verdiğini söyleyen Doğan, bunun sonucunda metal ürünlerin satışını yapmaya başladıklarını ifade etti. Böylece Doğan Metal’in 2001 yılında kurulmuş olduğunu vurgulayan Doğan, sac alım satım işiyle sektöre adım attıklarını kaydetti. Bugün İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 bin 500 metrekarelik alanlarında hizmet verdiklerine dikkat çeken Doğan, kuruluşlarının ilk yıllarında 20-25 kişi istihdam ederken; şu an 55 personelle hizmet verdiklerini aktardı. “Müşterilerimize, uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmetleri üretmek temel amacımız” diyen Doğan, “Metal işleme sektöründe, doğru teknolojiler ile katma değerli çözümler sunuyoruz. Teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, müşteri ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı firmaların birinci derecede tercih ettiği, sektöründe bilinirliği yüksek bir marka olmayı hedefliyoruz” dedi.

Makine yatırımları sürüyor

Müşterilerine; CNC lazer kesim, CNC plazma kesim ve abkant giyotin hizmetleri verdiklerini belirten Mustafa Doğan, CNC lazer kesimde siyah sac 25 mm, paslanmaz sac 15 mm ve alüminyum 10 mm’ye kadar hizmet sunduklarını dile getirdi. CNC plazma kesimde siyah sac 60, paslanmaz sacda ise 35 mm’ye kadar hizmet verebildiklerine dikkat çeken Doğan, aynı zamanda boru, profil, NPI-NPU, köşebent, lama, siyah sac, DKP sac, HRP sac, galvaniz sac, paslanmaz sac ve alüminyum sac satışı yaptıklarını ifade etti. Erdemir bayisi olmakla birlikte yurtdışından ithal malzeme getirdiklerini söyleyen Doğan, makine parkında sınıfının en gelişmiş ve son teknolojiye uyumlu makinelerinin bulunduğunun altını çizdi. Müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için makine yatırımlarından kaçınmadıklarını vurgulayan Doğan, “Gelen talepler doğrultusunda 24 saat vardiyalı sistemde kesintisiz çalışabilecek ve siparişleri zamanında yetiştirecek kadro yapısını bünyemizde barındırıyoruz. Satış sonrası ürünlerimizin arkasında duruyoruz. Ayrıca nakliye araçlarımızla sevkıyat hizmeti vererek çözüm üretiyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni personeli yetiştirme aşamasında zaman harcandığı için planlanan çalışmaların hayata geçirilemeyeceğini belirten Doğan, şöyle devam etti: “Bunun bilincinde olan şirketimiz; danışmanlık firmaları aracılığıyla dönemsel eğitimler düzenleyerek personeli bilinçlendirerek çalışan memnuniyetini ön planda tutuyor. Nitelikli personel konusunda da hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Alanında uzman üç mühendisimiz tüm mesailerini hizmet ve ürün kalitesini arttırmak için kullanıyor. Yine kurumsal gelişimin temel taşlarından biri olan ISO Kalite Yeterlilik Belgesi’ni aldık. Müşterilerimize Avrupa standartlarında yarı mamul sunmak, temel amacımız. Bunu firma olarak başarıyla gerçekleştiriyoruz.”

“Kalitesiz malzeme ürüne büyük zarar verebilir”